Specjalistyczne wsparcie branży nieruchomości

Zajmujemy się rozliczeniami nowych i już funkcjonujących inwestycji (Cost Segregation). Specjalizujemy się w podatku od nieruchomości, technologiach inwentaryzacji i amortyzacji środków trwałych. Precyzyjnie ustalamy wartości majątku oraz poszczególnych jego składników.

O nas

Square Asset Management Sp. z o.o. to podmiot wyspecjalizowany w zakresie świadczenia usług związanych z wybranymi podatkowo-finansowymi aspektami zarządzania majątkiem przedsiębiorstw w szczególności związanymi z: rozliczeniami nowych inwestycji, efektywnym rozliczaniem podatku od nieruchomości, inwentaryzacją i amortyzacją środków trwałych, ustalaniem wartości majątku oraz poszczególnych jego składników.

Jako profesjonalni doradcy, posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektach z zakresu amortyzacji podatkowej oraz podatków i opłat lokalnych, głównie dotyczących optymalizacji rozliczeń. Nasze doświadczenie, wysoka specjalizacja w wybranych obszarach – w połączeniu z szeroką wiedzą na temat zagadnień będących przedmiotem analizy – dają gwarancję wykonania profesjonalnych i efektywnych usług.

O nas

+15 letnie doświadczenie w branży Real Estate

Wypracowana perspektywa podatkowa

Autorska metodyka dla efektywnego cost segregation

Potencjał amortyzacyjny zwiększony średnio o 35%

Sprawdzone rozwiązania

Nasze usługi

EFEKTYWNE ROZLICZANIE INWESTYCJI

Zapewniamy poprawne rozliczenie środków trwałych powstałych podczas realizowanej inwestycji. Specjalistyczne podejście znacznie zwiększa efektywność przyszłych odpisów amortyzacyjnych na gruncie bilansowym i podatku dochodowego. Ustalamy odpowiednią podstawę opodatkowania w podatku od nieruchomości.

PODATKI I OPŁATY LOKALNE

Dokonujemy pełnej analizy poprawności rozliczeń podatku od nieruchomości. Specjalizujemy się w analizie majątku przedsiębiorstw. Przeprowadzamy wizje lokalne pod kątem uzyskania możliwych oszczędności podatkowych. Działamy w oparciu o przepisy ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz prawa budowlanego. Wspieramy się praktyką orzeczniczą.

ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM PRZEDSIĘBIORSTW

WYCENY


Precyzyjnie wyceniamy majątek w zakresie: nieruchomości, maszyn i urządzeń, elementów budowlanych, wartości początkowych środków trwałych. Wykonujemy wyceny przedsiębiorstw w zakresie, ograniczonych praw rzeczowych na potrzeby zabezpieczenia wierzytelności bankowych, ubezpieczenia majątku, leasingu oraz sprawozdań finansowych.

INWENTARYZACJA I AMORTYZACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH

Dokonujemy szczegółowych przeglądów majątku. Wykonujemy analizy kwalifikacji poszczególnych środków trwałych, efektywności rozliczania nakładów inwestycyjnych i polityki remontowej. Bierzemy udział w inwentaryzacjach i oznaczaniu majątku z wykorzystaniem najnowszych technologii. Przygotowujemy i wdrażamy kompleksowe procedury dotyczące zarządzania majątkiem.

ESG W BRANŻY REAL ESTATE - KOORDYNATOR ZMIANY

Strategie zrównoważonego rozwoju wkrótce staną się jednym z najważniejszych zagadnień w branży nieruchomości Real Estate i budowlanej.
Tworzymy i wspieramy realizację planów zrównoważonego rozwoju oraz raportowania w tym zakresie. Kompleksowo wspieramy naszych klientów w zakresie dostosowania swoich firm do wymogów dyrektywy CSRD, a także swoich kontrahentów, do standardów ESRS. Nasze wypracowane, autorskie podejście w tym zakresie pomoże w sprawnym wdrożeniu koniecznych rozwiązań.

W latach 2017-2023

Wartość 
rozliczonych inwestycji

Średnioroczne
 zwiększenie efektywności w CIT

Średnia wartość rozliczanej 
nieruchomości

Zrealizowanych projektów

Zaufali nam

Case studies

Rozliczenie Inwestycji dwóch fabryk silników i baterii

dla Mercedes Benz Poland

Rozliczenie Inwestycji Biurowiec Skyliner

dla Karimpol

Rozliczenie Inwestycji Suntago

dla Global City Holdings

Rozliczenie Inwestycji Biurowiec Warsaw Trade Tower

dla Globalworth

Rozliczenie Inwestycji Galerii Alfa Białystok

dla NEPI Rockcastle

Rozliczenie Inwestycji Galerii Libero w Katowicach

dla Echo

Rozliczenie Inwestycji Galerii Copernicus w Toruniu

dla Atrium

Rozliczenie Inwestycji Galerii Nowa Stacja Pruszków

dla ECC Real Estate

Rozliczenie Inwestycji Biurowiec KTW

dla TDJ Estate

Rozliczenie Inwestycji Biurowiec Equator IV

dla Karimpol Polska

Rozliczenie Inwestycji Legia Training Center w Grodzisku Mazowieckim

dla Legii Warszawa S.A.

Team Square Asset Management

Przemysław Łabędzki

Senior Project Manager

Arkadiusz Tatar

Senior Project Manager

Anna Kowalska

Project Coordinator

Szymon Łuszczyński

Project
Manager

Piotr Bardadyn

Key Account Manager

Kontakt

Square Asset Management
ul. Michalczyka 5
53-633 Wrocław

  • +48 71 342 11 54
  • biuro@sqradvisory.pl